Szukaj
Dodatki
    Nie bez przyczyny mówi się, że "diabeł tkwi w szczegółach", określenie to często jest stosowane w odniesieniu do stroju, do dodatków, które zmieniają jego charakter, ale idealnie pasuje także do wyposażanie i dekorowania wnętrz. Odpowiednie dodatki potrafią całkowicie przemienić dane wnętrze dodając, lub ujmując mu ciekawego charakteru. To właśnie one budują specyficzną atmosferę każdego mieszkania, przekazują informację o jego właścicielu, dlatego trzeba dobierać je z rozwagą i wykazując się pomysłowością. Sklepy prześcigają się w pomysłach na ciekawe i nietuzinkowe dodatki. Dla przykładu można w nich znaleźć wieszaki w kształcie kaczuszek, wycieraczki z nietypowymi, a czasami wręcz prowokującymi napisami, lampiony w stylu orientalnym, retro ramki na zdjęcia, pudełka wyglądające jak książki, czy suszone warzywa, lub te wykonane z plastiku, które idealnie sprawdzają się jako dekoracja w kuchni. To co wybierzemy zależy od naszych gustów i upodobań, lecz czasami można też samemu stworzyć coś ciekawego. Inspiracją i materiałem może stać się wszystko - papier, zużyte butelki, ziarna kawy, suszone kwiaty, serwetki papierowe, stare gazety.

    Możliwości są wręcz nieograniczone. Można stworzyć stolik ozdobiony zużytymi biletami kolejowymi, czy kolorowymi szkiełkami, zasłonę stworzoną z koralików, czy z filcowanej włóczki, a także patchworkową kapę na łóżko, czy poszewkę na poduszkę. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które wychowują dzieci i spędzają dużo czasu w domu. Kobiety, które zajmują się tym na co dzień, tworzą ozdoby z dbałością o każdy szczegół. Czasami z nudów, czasami z pasji, ale niektóre z nich są skłonne nawet ozdobić techniką decoupage kamienie w ogrodzie, czy ręcznie pomalować w kwiatowe wzory płot, czy budę dla psa. Dekorując swoje mieszkanie warto zadbać o szczegóły, ponieważ potrafią zmienić nasze nastawienie i samopoczucie. Czasami nawet wazon z kwiatami, czy misa z owocami ustawione w odpowiednim miejscu potrafią wiele zdziałać. Każdy z nas może stać się projektantem wnętrz.

Posty otagowane ‘środowisko’

Ekologiczny dom

956000_solarpower_is_beautiful_part_2Czasy, w których żyjemy to okres bardzo intensywnego wpływu człowieka na przyrodę, na środowisko naturalne. Zużywanie dużej ilości energii, produkowanie szkodliwych substancji, czy wydzielanie gazów cieplarnianych. Wszystko to przyczynia się do zubożenia naturalnych zasobów i do tworzenia się dziury ozonowej. Życie w ekologiczny, przyjazdy dla Ziemi sposób powinno być obowiązkiem wszystkich mieszkańców naszej planety. To własna odpowiedzialność, poczucie jedności z naturą, mogą pomóc przeciwdziałam szkodliwym czynnikom. Każda rodzina może pomóc naturze planując budowę ekologicznego domu. Jest to dom zbudowany z ekologicznych materiałów, z surowców wtórnych, do którego stworzenia wykorzystuje się śmieci, rzeczy wyrzucone przez innych. W niektórych krajach bardzo popularne jest budowanie domów z opon znalezionych w okolicy. Daje to podwójną korzyść – oczyszczenie środowiska i wykorzystanie tego, co dla innych nie stanowi już żadnej wartości. To właśnie odpowiednie pomysły na mieszkanie i na dom mogą zbudować atmosferę przyjaźni na naszej planecie.

Do ozdoby wnętrz z łatwością, przy odrobinie kreatywności można wykorzystać butelki, gazety, czy nawet talerzyki papierowe do stworzenia oryginalnych dekoracji. Jednym z pomysłów może być zrobienie zasłonki z wieczek butelek plastikowych, czy z nakrętek do butelek. Do stworzenia czegoś unikatowego mogą przydać się także stare gazety. Istnieje technika nazywana wikliną papierową, która polega na wyplataniu z papierowych rurek różnego rodzaju koszyków, doniczek, a nawet torebek, czy butów. Planując budowę domu, który ma być ekologiczny warto pomyśleć o zainwestowaniu w narzędzia do pozyskiwania energii słonecznej lub wiatrowej. Piece na węgiel tak często występujące w polskich domach stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Jest to szczególnie niebezpieczne w miastach położonych w dolinach, nad którymi gromadzi się dym, smog, które działają na mieszkańców jak wypalenie kilku papierosów dziennie. Warto się zastanowić i stworzyć własne pomysły na mieszkanie i na dom, by żyć w zgodzie ze sobą i z naturą.